Okolí


okoli_250x270LokalitaVřesovice Folklór Historie Kam na víno

Les Park leží u obce Vřesovice, o níž existuje nejstarší písemná zmínka již z roku 1358. Obec je dnes proslulá zejména díky pěstování ovoce, kterému se u jižních svahů Chřibů výjimečně daří. Žije zde 638 obyvatel.

V obci je k dispozici obchod s potravinami, hostinec, poštovna, knihovna, tenisový kurt a krytý bazén místní speciální školy, který je od října do dubna otevřen pro veřejnost v pátek a sobotu. Oficiální web obce je www.obecvresovice.cz

 Na jih od obce Vřesovice klesá krajina Slovácka s řadou vinařských obcí a bohatým folklórem. Jistě stojí za to navštívit město Kyjov nebo zámek v Miloticích. ZOO v Hodoníně je vzdálena asi 30minut jízdy autem, stejně jako skanzen ve Strážnici.

Na západ od Vřesovic se dostanete do rekreační oblasti Kameňák a Zavadilka, koupaliště Bohuslavice, a pokud pojedete na kole, můžete přejet Ždánický les a dostat se až ke Slavkovu u Brna (někteří návštěvníci Les Parku jezdí pravidelně touto cestou 50km na horském kole až z Brna).

Východním směrem se nachází řada turisticky atraktivních lokalit, jako je skanzen Modrá, Velehrad, zámek Buchlovice nebo rekreační oblast Smraďavka. Většina těchto míst je dostupná na kole. Pokud však vyrazíte jen pěšky, doporučujeme navštívit Zikmundovy kameny a Čertovu skálu.

Na sever od Vřesovic se nachází chřibské lesy. V blízkém okolí naleznete například bájnou horu sv. Klimenta, Kazatelnu, zříceninu hradu Cimburk nebo horolezeckou skálu Kozel. Na kole potom stojí za to navštívit rozhledu na Brdu nebo hrad Buchlov.